Photoshop kursu

Ekleyen: grafik tasarım kursu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Eğitimlerimiz

Photoshop kursu photoshop öğrenmek isteyenler için photoshop eğitimi hizmetinize hazırız.
Photoshop Nedir ? bir çok sektörde yoğun olarak ihtiyaç duyulan pixel tabanlı bir fotoğraf edit programıdır. Fotoğraf laboratuarlarından, katı modelleme programlarına, reklam sektöründen, kullanıcıların kendi özel resim albümlerine, internet sayfalarına, hatta magazin programlarına kadar pek çok sektörün vazgeçilmez yazılımıdır. İlk sürümünden itibaren alanında rakipsiz olan bu program, bilgisayar başında çalışan hemen herkesin ihtiyaç duyabileceği özelliklerle doludur.

Adobe photoshop, hem uzmanlar hem de amatörler tarafından kullanılan profesyonel bir resim işleme yazılımdır. Mac, Windows platformda kullanılabilmesi, efektif arabirimi ve sahip olduğu araçların zenginliğiyle Adobe Photoshop resim oluşturma ve düzenleme konusunda piyasadaki en popüler yazılımdır. Web tasarımından fotoğrafçılığa kadar içinde grafik olan her alanda kullanılmaktadır. Adobe photoshop eğitimi ile yapılabilecekler, kullanan kişinin hayal gücüyle sınırlıdır. Adobe photoshop dersleri kapsamında Adobe photoshop’un kullanımı ve “Adobe Photoshop ile tasarım teknikleri” öğretilecektir.

Photoshop Kursuna Kimler Katılmalıdır ? Temel anlamda bilgisayar kullanabilen tüm kullanıcılara açık olan eğitimimiz özellikle, grafik tasarımcılar, fotoğrafçılar, mühendislik alanları, ressamlar (dijital-arts), multimedya (web, interaktif ürünler, tv-animasyon vb.), gazeteciler kısacası fotoğraf ve resimle işi olan her alandan kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

Photoshop Dersleri Sonunda Neler Yapabileceksiniz ? Kendi fotoğraflarınızı montajlayabilecek, web sitesi görsel imajlarını hazırlayabilecek, ofset baskıya yönelik görsel imajlar üretebilecek, katı modelleme programlarına kaplamalar ve arka plan üretebilecek, dijital fotoğrafçılığın avantajlarını daha iyi değerlendirebilecek, reklamcılık sektörünün photoshop ile ilgili beklentilerini karşılayabilecek, tv ve animasyon alanlarında kullanabileceksiniz.

Tüm eğitimlerimiz gibi Photoshop eğitimimiz de ezbere değil, programın mantığını kavratmaya ve bol uygulamaya dayalıdır. Bu sayede öğrenciler, onlar için açtığımız kapıdan geçip kendi ayakları üzerinde durabilmektedirler. Eğitimleri tamamlandıktan sonra da program üzerinde kendilerini geliştirmeye devam edebilmektedirler.

Photoshop Kursu Eğitim İçeriği

Pixel tabanlı programlar hakkında genel bilgi.
Baskı ve multimedya ön hazırlığı.
Photoshop programının temel kullanım mantığını yerleştirme.
Basit alıştırmalarla program içerisinde hareket kabiliyeti kazanma.
Photoshop’ın en önemli özelliği olan layer ve selection araçlarını doğru ve etkili kullanabilmek için araştırmalar.
Alet kutusu ve üst menünün beraber kullanımı.
Selection araçları
Klonlama araçları (panaromik fotoğraf birleştirme)
Bir fotoğraf laboratuarı ve Photoshop’ın gerçeklik ilişkisi (Adjustment menüsü)
Transform ve pathlerle çalışma: Siyah-beyaz fotoğraf renklendirme ve amaca uygun deformasyonlar.
Blending optionslar.
Çeşitli alev türlerini etüt etme. Smudge aleti kullanarak alev yapım teknikleri.
İleri düzey maskeleme teknikleri 1: Pentool ile iki elemanlı obje tasarımı
İki elemanlı obje tasarımı devam
İleri düzey Maskeleme teknikleri 2: Selection araçları ile maskeleme. (Pentool ile beş elemanlı obje tasarımı)
Beş elemanlı obje tasarımı devam
İleri düzey Maskeleme teknikleri 3: Selection araçları ile maskeleme. (Buz tasarımı)
Dökupe teknikleri: Extract, Alpha channel, Filtreler
Final Projesi

grafik tasarım kursu

Grafikerlik tasarım dersleri eğitimi photoshop freehand coreldraw indesign illustrator quarkxpress kursu fiyatları öğrenme ve tekrar garantili olarak alın.